Search

Şüphesiz alternatif  enerji kaynaklarından en gözde olanı güneş. Milyonlarca yıl hiç sönmeden dünyamızı ısıtan ve bir çok ekolojik dengeyi sağlayan önemli bir etken.

Gelişen teknoloji sayesinde güneş enerjisi, çok sık rağbet edilen alternatif enerji kaynaklarının başında geliyor. Bir çoğumuzun güneş pilleri ile çalışan hesap makinemiz/saatimiz mutlaka olmuştur. Aynı şeyi evimiz için neden kullanmayalım?

8KW'lık setResimde görülen sistem yaklaşık 8.5KW’lık bir güneş pili. Akü sistemi sayesinde 24 saat boyunca hizmet verebiliyor. Uygun bir kullanım ile evimizin bütün elektrik ihtiyacını karşılayacak seviyede. Fiyat olarak ise 14.000 euro civarlarında. Rakam yüksek görünse de uzun soluklu bakıldığı zaman elektrik parası ödenmeyeceği için bir nebze olsun kendini amorti edebiliyor. Ayrıca doğaya daha az zarar vermek adına illa para anlamında kazançlı bir uygulama olması da gerekmiyor.

Konu ile ilgili bazı haberler/linkler:

Bu tür bir uygulamanın güney şehirlerimizde daha efektif çalışacağı aşikar. Ama yaz dönemlerinde çok rahatlıkla İstanbul gibi yerlerde de kullanılabilir. Resmi aldığım firmanın İstanbul’da birçok bayisi olması da bunun bir göstergesi sanırım.

One Response to “Alternatif Doğal Enerji Kaynakları”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Additional comments powered by BackType