Search

Toyota PriusToyota, büyüme ve gelişim stratejisini; sürdürülebilir bir toplum ve dünya için çevresel üretim teknolojilerinin geliştirilmesi, karbondioksit (CO2) ve diğer zararlı salımlarının azaltılması, geri dönüşümlü parçalar kullanılması ve araç güvenliğinin azami artırılması yönünde oluşturuyor.

Bu strateji doğrultusunda Toyota, yenilikçi ürün ve teknolojiler ile sıfır emisyonu hedefliyor ve hatta bir gün otomobillerin havayı temizleyebileceğini hayal ediyor.

Evet Toyota’nın çevre dostu sitesi bu sloganlarla açılıyor.

Aslında herşey mail adresime gelen bir basın bülteni ile başladı. Bültende Honda’nın yeni bir hibrid moedlinden bahsediliyordu. FriendFeed‘de bülten resimlerini paylaştıktan sonra  gelen yorumlardan hibrid modellerin çevre dostu olduklarını farkettim. Bugüne kadar hiç bu konudan haberimin olmamasına da çok içerledim açıkçası. Gelen yorumlardan birinde Selçuk arkadaşımız Toyota’nın da hibrid modeli olduğundan, hatta kendisinin test sürüşü bile yaptığından bahsediyordu. İlgili yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Selçuk o kadar güzel yazmıştı ki mutlaka bu aracı bende kullanmalıyım dedim. Ve biraz araştırarak Toyota’nın ilgili sitesine ulaştım. http://www.cevreyikimkurtaracak.com. Toyota’nın Prius modeli “Hybrid Synergy Drive” teknolojisi sayesinde kendi şarj olabilen elektri motoru ve benzinle çalışan motoru birlikte kullanıyor ve gerekmediği sürece benzinli motoru kullanmıyor. Konunun detaylarına http://www.cevreyikimkurtaracak.com adresinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda test sürüşü yapmak için gerekli formu da siteden doldurabiliyorsunuz.

Test sürüşünü gerçekleştirebilirsem en kısa zamanda izlenimlerimi yine buradan paylaşıyor olacağım.

Sağlıcakla..

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Additional comments powered by BackType